The Empire Project, 7. Contemporary İstanbul fuarına galeri sanatçılarının yepyeni yapıtlarından derlenen özel bir seçkiyle katılıyor. Yapıtlar, 22 – 25 Kasım tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nın 111 numaralı standında görülebilir.

The Empire Project standında Türkiye’den Ali Taptık, Alp Sime, Burhan Kum, C.M. Kösemen, Erdoğan Zümrütoğlu, Gözde Türkkan, Halil, Mehmet Güleryüz, Sinem Dişli, Yuşa Yalçıntaş’ın yapıtlarının yanı sıra Irak asıllı İngiliz sanatçı Athier Mousawi ve Hollanda’da çalışmalarını sürdüren Jasper de Beijer’in yapıtları görülebilir.

Şimdiye dek Marakeş, Viyana ve Unseen Amsterdam gibi uluslararası sanat fuarlarında yer almış bir kurum olan The Empire Project, bu yıl 7.si düzenlenen Contemporary İstanbul Uluslar arası Çağdaş Sanat Fuarı’na resim, fotoğraf ve yeni medya yapıtlar ile bunlara ilaveten özel edisyonlu “box set”ler ve sanatçı kitapları ile katılacak.

Türkiye ve yurtdışından pek çok sanatseverin biraraya geleceği Contemporary İstanbul, ulusal ve uluslararası çağdaş sanat galerilerinin katılımının yanı sıra fuar süresince devam edecek olan konferanslar serisi ile de gerçek bir güncel sanat platformu olmayı hedefliyor.

Ali Taptık, Alp Sime, Athier Mousawi, Burhan Kum, C.M. Kösemen, Cindy Jansen, Erdoğan Zümrütoğlu, Erhan Özışıklı, Gözde Mimiko Türkkan, Halil , Jasper de Beijer, Mehmet Güleryüz, Sinem Dişli

Contemporary Istanbul 2012

22 Kas - 25 Kas 2012

 

 

 

SERGİLENEN ESERLER