Jasper de Beijer

Jasper de Beijer, 1973 yılında Hollanda'nın Amsterdam kentinde doğdu. 2 sanat okulunu bitirdi; 1992'den 1996'ya kadar Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten'deki programa katıldı ve '96'da mezun oldu.
Daha sonra Hogeschool voor de Kunsten Utrecht'in Otonom Tasarım bölümündeki sınav yılını takip etti ve '97'de mezun oldu.
Akademi günlerinde De Beijer fanatik bir eskiz sanatçısıydı; çizimler ve resimler için çalışma malzemesi olarak ölçekli modeller ve sahne dekorları kullanıyordu.
İlk resmi tam fotoğraf serisi 'Buitenpost', modelleri ve sahnelenen setleri manipüle edilmiş fotoğrafçılık için bir başlangıç noktası olarak alma yönünde açık bir adımdır. O zamandan bu yana De Beijer, tamamı kendi stüdyosunda sıfırdan inşa edilen yedi proje gerçekleştirdi.

De Beijer çok sayıda kişisel ve grup sergisi açtı ve Bank of America ve Rabobank koleksiyonu gibi çok sayıda koleksiyonun parçası.
Lahey Fotoğraf Müzesi, Denver Çağdaş Sanat Müzesi, Sittard'daki Het Domein Müzesi (Hollanda), Galeri Nouvelles Görüntüleri - (Lahey), Galeri TZR- (Düsseldorf, Almanya), Hamish Morisson Galerisi (Berlin), Stüdyo d 'Arte Cannaviello (Milano), Jasper de Beijer'in tüm eserlerini sergiledi veya çalışmalarını bir galeri olarak temsil etti.
Birkaç yıldır De Beijer, çalışmalarının Pulse New York, Scope Miami, Photo LA ve diğer yerlerde sergilendiği uluslararası sanat pazarında da temsil ediliyor. 

SANATÇI WEBSITE
Jasper de Beijer